PPUH Cukrotex Sp. z o.o.- środki chemiczne

Trwa ładowanie...

 
Środki do uzdatniania wody kotłowej

 

 

Każda woda surowa musi być uzdatniona aby mogła być użyta w kotle parowym. Zakres tego uzdatniania jest ściśle uzależniony od wyników jakości wody i wymagań stawianych przez producenta kotłów.

 

Obecnie w kotłowniach parowych stosuję się następujące sposoby zmiękczania wody:

·         Zmiękczanie jonitowe,

·         Dekarbonizację jonitową,

·         Demineralizację jonitową,

·         Odwróconą osmozę.

 

W zależności od wybranej metody proces demineralizacji umożliwia niemal całkowite jej odsolenie. Jednak nawet całkowita demineralizacja wymaga w ostatniej fazie zastosowanie chemicznej korekcji wody zasilającej kotły.

 

Korekcja chemiczna dotyczy w szczególności:

·         Stabilizacji stopnia twardości wody tj. usunięcia „twardości szczątkowej” co zapobiega odkładaniu się kamienia kotłowego,

·         Optymalizacji wartości pH,

·         Korektę zasadowości,

·         Usunięcie tlenu.

 

 

W zakresie chemicznej korekcji wody firma Cukrotex ma do zaproponowania swoje sprawdzone rozwiązanie.

 

 


 

Propozycja współpracy

 

Firma Cukrotex zajmuje się kompleksową obsługą kotłów  w zakresie obróbki chemicznej wody zasilającej kotły parowe. W zakresie naszej obsługi zapewniamy:

·         Dobór odpowiednich środków chemicznych,

·         Ustawienie i regulację pomp dozujących,

·         Badania laboratoryjne wody,

Naszym najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie do kotłów parowych środka o nazwie KEBO X, którego skuteczność została już udowodniona w kilkudziesięciu aplikacjach w całej Europie.

Działanie środka KEBO X obejmuje systemy ogrzewcze wody ciepłej i gorącej, jak i również całą stronę wodną systemu pracy kotła parowego (zbiornik wody zasilającej, pompy wody zasilającej i ogrzewacze). Środek ten jest dopuszczony do stosowania w kotłach parowych do 68 bar. Ponieważ stosowanie KEBO X poprawia jakość wytwarzanej pary bez jej obciążenia (środek ten nie jest lotny), dlatego może być używany bez obaw w instalacjach przemysłowych, gdzie czystość pary odgrywa bardzo ważną rolę (np. zakłady spożywcze, łaźnie, piekarnie, mleczarnie, browary, produkcja napojów chłodzących).

 

Przykładowa instalacja dla środków chemicznych

 

Kliknij aby powiększyć >>>           

Dostępne opakowania dla środka Kebo X:

·         35 kg – kanistry,

·         220 kg – beczki,

·         1200 kg – kontenery (IBC).

 

 

Zapraszamy do współpracy

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies moża zmienić w ustawieniach przeglą darki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.