PPUH Cukrotex Sp. z o.o.- środki chemiczne

Trwa ładowanie...

Szybki kontakt
tel. + 48 56 623 20 24
 
Środki myjące i rozpuszczające osady
KEBOPLEX SC
Mieszanina środków kompleksujących i powierzchniowo czynnych do usuwania zwęglonego cukru.

Dane techniczne
Przezroczysta ciecz o złotawożółtej barwie
Gęstość w 25oC (g/cm3): ok. 1.2
Wartość pH (100 g/l wody): ok. 11
Rozpuszczalność w wodzie i roztworach NaOH: całkowicie rozpuszczalny

Zastosowanie i własności
Osady składające się z rozłożonych substancji organicznych mogą tworzyć się w wymiennikach ciepła w strefie soku surowego, po stronie parowej lub sokowej aparatów wyparnych i warników. KEBOPLEX SC stosuje się jako dodatek podczas usuwania tych osadów. KEBOPLEX SC składa się z mieszaniny środków kompleksujących i powierzchniowo czynnych, które pozwalają na całkowite rozpuszczenie alkalicznych składników mineralnych i zwiększają rozpuszczalność zwęglonego cukru. Ta specjalna mieszanina przyspiesza usuwanie osadów z powierzchni metalicznych. W roztworach alkalicznych środki kompleksujące jony żelaza powodują rozpuszczanie uwodnionych tlenków żelaza (rdzy).

Temperatura roztworu czyszczącego ograniczona jest tylko temperaturą wrzenia wody. Wydajność procesu czyszczenia rośnie wraz z temperaturą. Podczas opisanego czyszczenia alkalicznego często można zaobserwować pęcznienie osadu (wzrost objętości). Po zabiegu wydaje się, że osad nie został rozpuszczony. Osad często charakteryzuje się mazistą strukturą i łatwo ulega spłukaniu wodą, zwłaszcza gorącą. Pozytywny wynik czyszczenia alkalicznego silnie zależy od intensywności płukania wodą.

Opakowania
- 70 kg kanistry
- 220 kg beczki
- 1200 kg kontenery
 

KEBOSOL PM
Dyspergator, środek wspomagający alkaliczne czyszczenie roztworami węglanu i wodorotlenku sodu wyparek i warników w przemyśle cukrowniczym

Dane techniczne
Opis: żółtawa, klarowna, lepka ciecz
Gęstość (g/cm3 w temp. 25°C): ok. 1,1
Wartość pH (100 g/l wody): 6,5 – 7,5
Rozpuszczalność w wodzie: całkowita

Zastosowanie i własności
Dyspergator KEBOSOL PM ułatwia przeprowadzenie udanego czyszczenia alkalicznego wyparek pokrytych osadami zawierającymi szczawian wapnia lub mieszaninę szczawianu wapnia z krzemianami.
Dodanie KEBOSOL PM jako dyspergatora podnosi efektywność działania oczyszczających roztworów neutralnych i alkalicznych do tego stopnia, że w wielu wypadkach czyszczenie kwasowe stacji wyparnej, ogrzewaczy i warników staje się zbędne. KEBOSOL PM dysperguje w wysokim stopniu osady organiczne oraz stabilizuje twardość wapniową i magnezową, jeżeli do oczyszczania chemicznego używana jest woda surowa.

Opakowania
- 60 kg PE-kanistry
- 200 kg PE-beczki
- 1000 kg kontenery


KEBOSOL VD
Aktywator roztworów alkalicznych i neutralnych

Dane techniczne
Opis: żółtawa, nieznacznie lepka ciecz
Gęstość w temp. 25°C (g/cm3): ok. 1
Wartość pH (100 g/l wody): 10,8 - 12,0

Zastosowanie i własności
Służy do intensyfikacji i przyśpieszenia procesów czyszczenia chemicznego. KEBOSOL VD jest mieszaniną aktywnych substancji myjących, które w roztworach alkalicznych i neutralnych już w małych stężeniach posiadają wyśmienite zdolności oczyszczające. Emulgują tłuste i oleiste substancje oraz dyspergują cienkie warstwy zanieczyszczeń. Utrudniają ich ponowną aglomerację i osadzanie się na powierzchniach grzejnych.
Zastosowanie KEBOSOL VD podczas chemicznego czyszczenia w przemyśle cukrowniczym powoduje następujące korzyści, m.in. przyspiesza odrywanie się od powierzchni grzejnych i polepsza rozpuszczanie się wroztworach alkalicznych produktów rozkładu cukru i innych składników organicznych (np.białek). Podczas alkalicznego czyszczenia zastosowanie KEBOSOLu VD wspomaga chemiczne przemiany trudno rozpuszczalnych związków wapnia (szczawianów, siarczanów (gips), krzemianów) w związki łatwo rozpuszczalne w kwasach, co efektywnie skraca czas czyszczenia. Ułatwia również usuwanie szlamu z aparatów wyparnych w czasie płukania, co w przypadku przeprowadzania czyszczenia kwasowego powoduje zmniejszenie ilości zużytego kwasu. Podczas neutralizacji zastosowanie KEBOSOLu VD wspomaga usunięcie nierozpuszczalnych w roztworach kwasów krzemianów i substancji organicznych oraz eliminuje pozostałości kwasu. Jest to bardzo istotne, ponieważ nawet niewielkie ilości pozostałego kwasu w maleńkich porach mogą być zarodkami intensywnej korozji. Dodatek KEBOSOLu VD podczas neutralizacji wspomaga oczyszczenie porów i pęknięć włosowatych z resztek osadów dzięki bardzo dobrym własnościom zwilżającym. Poprawia usuwanie resztek szlamu podczas płukania końcowego.

Opakowania
- 60 kg PE-kanistry
- 200 kg PE-beczki
 
 
CIP ALKALIT
Skoncentrowany, wysokoalkaliczny preparat do mycia w obiegach zamkniętych

Dane techniczne
Wygląd: bezbarwna do jasnożółtej, jednorodna ciecz
Gęstość: 1,40
÷ 1,42 g/cm3
pH koncentratu: powyżej 13

Zastosowanie i własności
Skoncentrowany, wysokoalkaliczny niepieniący płyn myjący. Zawiera wodorotlenek sodu oraz substancje wspomagające mycie. Przeznaczony do mycia w obiegach zamkniętych zbiorników, instalacji, urządzeń, aparatury, opakowań oraz innych powierzchni mających kontakt z żywnością. Stosowany jest również do udrażniania syfonów, kratek ściekowych i kanalizacji. Usuwa resztki białek, tłuszczów i innych zanieczyszczeń organicznych. Zalecany do stosowania w przemyśle spożywczym, browarniczym oraz produkcji napojów.

Opakowania
- 7 kg kanister
- 30 kg kanister
- 250 kg beczka
- 1200 kg paletopojemnik


CIP EXTRA
Skoncentrowany, niskopieniący, silnie alkaliczny płyn do mycia w przemyśle spożywczym

Dane techniczne
Wygląd: jednorodna ciecz o żółtej barwie
Gęstość: 1,18
÷ 1,30 g/cm3
pH 1% roztworu: 12,5-13,0

Zastosowanie i własności
Skoncentrowany, silnie alkaliczny, niskopieniący płyn myjący. Zawiera wodorotlenek sodu, substancje wspomagające mycie. Przeznaczony do mycia zabrudzeń organicznych oraz mineralnych w obiegach zamkniętych zbiorników, instalacji, urządzeń itp. Skutecznie usuwa resztki białek, tłuszczów i innych zanieczyszczeń organicznych. Zalecany do stosowania w przemyśle spożywczym.

Opakowania
- 25 kg kanister
- 250 kg beczka


ORKAN

Skoncentrowany preparat do usuwania kamienia

Dane techniczne

Wygląd: bezbarwna do lekko zielonej, klarowna ciecz
Gęstość: 1,23
÷ 1,30 g/cm3
pH 10% roztworu: poniżej 1

Zastosowanie i własności
Skoncentrowany preparat do usuwania kamienia. Zawiera kwas fosforowy, kwas azotowy, inhibitory korozji, dodatki ograniczające wydzielanie oparów tlenków azotu. Przeznaczony do czyszczenia zbiorników, rurociągów, aparatury, kotłów, basenów, oczek wodnych itp. Odkamienianie można prowadzić metodą cyrkulacyjną (CIP) lub ręcznie. Skutecznie usuwa kamień kotłowy, piwny i mlekowy. Zalecany do stosowania w przemyśle spożywczym oraz gastronomii.

Opakowania
- 5kg kanister
- 25kg kanister
- 250 kg beczka
- 1000 kg paletopojemnik


ORKAN FORTE
Skoncentrowany silnie kwaśny preparat czyszczący

Dane techniczne
Wygląd: bezbarwna do lekko zielonej, klarowna ciecz
Gęstość: 1,44 ÷ 1,46 g/cm3
pH 1% roztworu: 1,3 ÷ 1,7

Zastosowanie i własności
Skoncentrowany silnie kwaśny preparat czyszczący. Zawiera kwas azotowy, fosforowy, inhibitory korozji oraz substancje ograniczające wydzielanie oparów tlenków azotu. Przeznaczony do czyszczenia wszelkiego rodzaju zbiorników, rurociągów, aparatury itp. w przemyśle piwowarskim, mleczarskim oraz innych gałęziach przemysłu spożywczego. Może być stosowany w systemach CIP. Znajduje również zastosowanie do usuwania kamienia kotłowego w kotłowniach i instalacjach parowych.

Opakowania
- 7 kg kanister
- 30 kg kanister

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies moża zmienić w ustawieniach przeglą darki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.